Dzień bez śmiecenia


Zakończyła się XVI edycja DNIA BEZ ŚMIECENIA – kampanii edukacyjnej prowadzonej, od 2007 roku, przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A., hasło tegorocznej edycji brzmiało #JakośćMaZnaczenie.
Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu w tym roku zaprosił do współpracy przy projekcie trzy zaprzyjaźnione Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Olszyna, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olszynie, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Olszynie, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Biedrzychowicach.
W dniach 13.06.2022r. i 14.06.2022r. Z-ca Kierownika Wydziału Centrum Utylizacji Odpadów Damiana Fedczak odwiedziła uczniów i przeprowadziła zajęcia edukacyjne, których celem było budowanie świadomości i jednocześnie odpowiedzialności za środowisko. Poprzez zabawę chcemy wykształcić wśród najmłodszych dobre nawyki w zakresie prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie mieli okazję do udoskonalania swoich umiejętności segregacji odpadów i poznali ciekawostki dotyczące procesu recyklingu. Na koniec każdy uczestnik warsztatów został nagrodzony słodkościami.