EDUKACJA EKOLOGICZNA\Aktualności


09-05-2024

W dniu 07 maja 2024r. pracownicy Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Lubaniu odwiedzili uczniów Zespołu Szkół oraz Gminnego Przedszkola w Świętoszowie i przeprowadzili zajęcia edukacji ekologicznej pt.: „Segregujesz-Zyskujesz”, które są częścią programu realizowanego na terenie Gminy Osiecznica. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności segregacji odpadów, poznali proces recyklingu i potrzebę dbania o środowisko poprzez ponowne wykorzystanie odpadów. Na koniec zajęć każdy uczestnik warsztatów został nagrodzony kolorowymi gadżetami.

więcej ...


09-05-2024

„Ślimak Tosiek odwiedził kolejne przedszkole”

W dniu 07 maja 2024 roku pracownicy Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. wspólnie z dziećmi z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Świętoszowie odbyli „Tośkowy Spacer” podczas którego dzieci uświadomiły sobie potrzebę segregacji odpadów oraz dbania o środowisko poprzez ponowne wykorzystanie odpadów.

wiecej ...


11-04-2024

W dniu 11 kwietnia 2024 roku. Pracownicy Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Lubaniu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu wLubaniu i wspólnie szukali odpowiedzi na nurtujące dzieci pytanie: Co się dzieje z odpadami gdy są nam już
niepotrzebne? Przeprowadzone zajęcia edukacyjne są częścią programu pt.:
„Odpady to nie śmieci” realizowanego przez ZGiUK na terenie obsługiwanych
gmin. Podczas zajęć dzieci poznają proces recyklingu, uczą się poprawnej
segregacji odpadów oraz uczestniczą w wirtualnej wycieczce po terenie Zakładu.10-04-2024

W dniu 10 kwietnia 2024 roku Pracownicy Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o. o. odwiedzili dzieciw Przedszkolu Publicznym w Zawidowie i przeprowadzili  zajęcia w ramach programu: „Edukacja dzieci i młodzieży w zakresie
 prawidłowego segregowania odpadów. Gry dydaktyczne i zabawy ruchowe.” realizowanego na terenie Gminy Zawidów.


07-04-2024

W dniu 7 marca 2024 roku Pracownicy Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o. o. odwiedzili dzieci w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy i przeprowadzili zajęcia w ramach programu: „Edukacja dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego segregowania odpadów” realizowanego na terenie Gminy Osiecznica.Uczniowie doskonalili swoje umiejętności segregacji odpadów, poznali proces recyklingu i zrozumieli potrzebę dbania o środowisko poprzez ponowne wykorzystanie odpadów. Na koniec każdy uczestnik zajęć został nagrodzony kolorowymi gadżetami.


  20-01-2016

Wizyta Senatora RP Pana Rafała Ślusarza na lubańskim RIPOK.

W dniu 18 stycznia 2016 roku, lubański RIPOK odwiedził Senator RP z naszego regionu - Pan Rafał Ślusarz..